Od pondělí 28. 6. působí naše týmy, konkrétně členové Humanitární jednotky a Záchranného týmu, na jihu Moravy v oblastech zasažených tornádem.

Ve spolupráci s Ústředním krizovým týmem ČČK, Oblastními spolky ČČK Opava a Frýdek-Místek, Domem kultury Hodonín i dalšími organizacemi jsme zapojeni do koordinace dobrovolníků a nabízené materiální pomoci. Speciálně vyškolení členové působí také v oblasti psychosociální podpory a jsme připraveni komukoliv, kdo to bude vyžadovat, poskytnout na místě zdravotnickou první pomoc. Během týdne z Ostravy do Hodonína také několikrát odjela humanitární pomoc z materiální sbírky OS ČČK Ostrava.

Rádi bychom poděkovali všem dobrovolníkům za nabízenou pomoc a dárcům za zaslané finanční prostředky na jakoukoliv z vyhlášených sbírek. Jen na veřejné sbírce ČČK bylo ke dni 30.6.2021 zasláno již 92 300 836,39 Kč. Kam konkrétně půjdou finanční prostředky z veřejné sbírky ČČK se můžete dočíst zde: https://www.cervenykriz.eu/aktuality/cervnove-tornado-v-cr

Pokud byste se chtěli zapojit do materiální pomoci, předem se prosím podívejte webové stránky Domu kultury Hodonín, kde pravidelně aktualizují seznam potřebného materiálu.

Jsme připraveni s kolegy na místě pomáhat tak dlouho, jak to bude potřeba!