Zanedbaný prostor před sídlem OS ČČK Ostrava se díky podpoře Statutárního města Ostravy změnil ve FajnOVY prostor. Komunitní náměstíčko červeného kříže – tak nese název projekt a nové příjemné místo k odpočinku, kde přibyly lavičky, květinová výsadba, kameny, kačírek z oblázků i nový listnatý strom Svítel latnatý, který nahradil lípy, napadené parazity. Kolemjdoucí se zde mohou posadit a relaxovat, což ocení zejména senioři, směřující do městské nemocnice, pacienti přilehlých ordinací a návštěvníci řady dalších institucí v okolí.

Jak připomenula náměstkyně ostravského primátora Kateřina Šebestová, město v rámci dotačního programu fajnOVY prostor podpořilo projekt částkou 98 000 korun. „Myslím, že jsme svědky žádoucí a velmi příjemné změny. Jde sice o poměrně malou plochu, ale oproti předchozímu stavu skutečně viditelně prokoukla. Ráda bych také vyzdvihla komunitní zapojení, kdy se na zvelebení podíleli sami členové Českého červeného kříže. Dobrovolně a bez nároku na honorář.“ Ti následně zajišťují rovněž údržbu náměstíčka.

Kateřina Šebestová upozornila, že právě výsadbu v plné kráse oceníme teprve později. „Jako město už máme zkušenost s vysazováním trvalkových záhonů napříč Ostravou. Výsledný efekt zvoleného sortimentu rostlin se ale projeví vždy až po čase, ne první rok. I tady si ještě pár měsíců počkáme, ale určitě už teď se můžeme těšit. Z reakcí lidí vím, že jsou z barevnosti a druhové rozmanitosti záhonů nadšeni.“

Prostor, kterým denně projdou stovky lidí, tak konečně získal přívětivý vzhled i smysluplné využití.

Děkujeme za podporu také společnosti Heimstaden CZ, která na úpravu poskytla klientský grant a Technickým službám Moravské Ostravy a Přívozu za pomoc s úpravou prostor, v neposlední řadě ale především všem našim členům, kteří zde dobrovolně odpracovali desítky hodin při realizaci všech prací.

Více informací o projektu naleznete zde:

https://fajnovyprostor.cz/projekt/komunitni-namesticko-cerveneho-krize/?fbclid=IwAR0KHRd1HhhDeNWG7K2F78nlSRVDrb5fvr1Ro62vXxxoWaINusIq40PT4VE