Tým červeného kříže u sanitky

Předposlední lednový víkend se členové Záchranného týmu a Humanitární jednotky Oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava vydali prohloubit své znalosti na zasněženou Čeladnou.

Během víkendu se uskutečnilo mnoho zajímavých modelových zdravotnických zásahů, které si týmy připravily navzájem. Naši členové si tímto způsobem vylepší nejen své schopnosti v poskytování první pomoci, ale také se procvičí v maskování zranění.

Účastníci víkendového cvičení si mohli v náročných zimních podmínkách ověřit své znalosti a dovednosti hned v několika oblastech poskytování první pomoci. Zásahy byly zaměřeny na život zachraňující úkony, klasická krvácení, zlomeniny a popáleniny a v neposlední řadě také na nácvik komunikačních dovedností. 

Celý náš tým velmi uvítal, že jsme poprvé od počátku pandemie covid-19 mohli uspořádat rozsáhlejší cvičení ve větším počtu zdravotníků. Díky nabitému programu jsme měli možnost prohloubit naše znalosti v oblasti poskytování první pomoci a zapracovat na vzájemné týmové spolupráci.

Uplynulý víkend byl pro naše zdravotníky velmi fyzicky náročný, ale věříme, že jsme se takto velmi dobře připravili na nadcházející sezónu zdravotnických dozorů. Další cvičení plánujeme na měsíc duben a když jsme kolegů ptali, jak se na další cvičení těší, tak odpověď zněla “Už aby to bylo!”