Kurzy první pomoci

Školení a kurzy první pomoci jsou určeny pro všechny věkové kategorie – od žáků prvního stupně základních škol až po dospělé.

V kurzech se naučíte poskytování laické první pomoci, tedy konkrétně: jak někomu pomoci s minimem základních pomůcek, jaké informace od vás budou chtít na lince tísňového volání, jak zabezpečit místo nehody, provést kontrolu základních životních funkcí, jak provádět základní kardiopulmonální resuscitaci, co dělat v případě masivního krvácení, bezvědomí a mnoho dalšího. Součástí školení je samozřejmě i praktický nácvik s využitím moderních výukových pomůcek a v případě kurzů s vyšší hodinovou dotací také maskování poranění.

V případě zájmu o kurz první pomoci kontaktujte naší koordinátorku: 
skoleni@cckova.cz 
+420 702 090 891

Nabízíme vám kurzy v následujících normách a hodinových dotacích:

Mladý zdravotník I. a II. stupně - délka 10 a 16 hodin, cena na dotaz

V této normě jsou proškolováni žáci I. a II. stupně základních škol. Pro děti vyškolené v těchto normách jsou pořádány postupové soutěže Mladých zdravotníků. Více informací naleznete také na portále www.mladyzdravotnik.cz 

Zdravotník ČČK Junior - délka 20 hodin, cena na dotaz

Tato norma je určena pro mládež ve věku 16 – 18 let, studenty středních škol.

Zdravotnická příprava uchazečů o řidičský průkaz - délka 6 hodin, cena 900 Kč

Rozsah výuky zdravotnické přípravy uchazečů o řidičský průkaz v autoškolách včetně praktického výcviku v poskytování první pomoci je dán Zákonem č. 247/2000 Sb., o získávání a zdokonalování odborné způsobilosti k řízení motorových vozidel. Na tuto normu je Český červený kříž držitelem certifikátu Evropské komise pro první pomoc (EFAC).

Život zachraňující úkony - délka 4 hodiny, cena 750 Kč

Školení je zaměřeno na základní život zachraňující úkony (kardiopulmonální resuscitace, bezvědomí, masivní krvácení) a je určeno (nejen) pro zaměstnance předurčené k poskytování první pomoci na pracovišti. 

Základy první pomoci - délka 12 hodin, cena 1 500 Kč

Obsahem normy jsou základy první pomoci – proto ji doporučujeme pro širokou veřejnost. Český červený kříž je na tuto normu držitelem certifikátu Evropské komise pro první pomoc (EFAC). Vydávaný průkaz má mezinárodní platnost.

Základní norma zdravotnických znalostí pro pedagogické pracovníky - délka 20 hodin, cena 2 100 Kč

Tato norma akreditovaná Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy se od předchozí normy liší přidáním 8h modulu. Je zaměřena na první pomoc u dětí.

První pomoc pro příslušníky tísňových složek - délka 40 hodin, cena 3 500 Kč

Tato norma je určena pro členy Hasičského záchranného sboru, dobrovolné hasiče (schválena Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru), příslušníky Policie České republiky, Městské policie, příslušníky ostatních nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému apod.

Zdravotník zotavovacích akcí - délka 40 hodin, cena 3 200 Kč

Český červený kříž má na výuku zdravotníků zotavovacích akcí akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Absolventi tohoto kurzu jsou podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, oprávněni vykonávat zdravotníky na zotavovacích a podobných akcích akcích a školách v přírodě. Registrujte se na kurz zde

Doškolení zdravotník zotavovacích akcí - délka 8 hodin, cena 1 000 Kč

Český červený kříž má na výuku zdravotníků zotavovacích akcí akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Absolventi tohoto kurzu jsou podle zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, oprávněni vykonávat zdravotníky na zotavovacích a podobných akcích akcích a školách v přírodě. Registrujte se na kurz zde

Kurzy probíhají ve výukovém centru Oblastního spolku Českého červeného kříže Ostrava.

V případě zájmu vám můžeme připravit také kurz na míru dle vašich potřeb, požadavků a také ve vašich prostorách.

V případě jakýchkoli dotazů nebo zájmu o kurz první pomoci nás prosím neváhejte kontaktovat.  
skoleni@cckova.cz 
+420 702 090 891

Pokud vás problematika poskytování první pomoci zaujala a rádi byste se o tomto tématu dozvěděli více, pak si můžete stáhnout aplikaci První pomoc do mobilu. V této aplikaci, která byla vytvořena Českým červeným křížem, najdete spoustu užitečných informací, které vám pomohou rychle se zorientovat v krizových situacích.